Intézményünkben ebben a tanévben indult útjára a „Természetkuckó” elnevezésű jógyakorlat, melynek célja, hogy diákjaink saját kezük által létrehozott kültéri tanteremben tanulhassanak, nemcsak akkor, ha földrajzról vagy természetismeretről van szó, de akár matematika- és történelemórán is. Ezeken a tanórákon úgy tudnak együtt dolgozni a tanulók, hogy közben kommunikálnak, valamint egymásra és a környezetükre is figyelnek. Nem csak hogy kimozdítja gyermekeinket a padból, de másként is tanulnak ott. Nem mindig van szükség füzetre és nem kell mindig tankönyv. Helyette valós feladatok során válik tudássá az iskolában megszerzett információ.
A 2. osztályosok matematika órán számkört bővítettek 100-ig, számkígyó rajzolásával. Római számok és arab számok írását gyakorolták kavicsok, termések kirakásával.
A 6. osztályos tanulók hon-és népismeret órán jellegzetes paraszti házakat alkottak természetes anyagokból.
A legfiatalabb diákjaink az udvaron párokat alakítottak ki, és mindenkinek gyűjteni kellett, különféle természetes anyagot (levél, kő, gally). Ezekből minden páros kirakta a már megtanult számokat. Nagyon élvezték és ügyesen megoldották a feladatot.
Célunk, hogy az oktatás részét képezze a természeti környezet tudatos használatának.